Click on any image in images menu.
Menu
BIP
10 września 2014

Gruzińska telewizja dokumentuje działania projektu

W sierpniu br. w zachodniej części Gruzji realizacji projektu „Centra Gotowości Szkolnej w Gruzji” przyglądała się lokalna telewizja. W spotkaniu z przedstawicielami rejonowych centrów wsparcia, dyrektorami szkół i samorządów lokalnych wzięła udział koordynator projektu – Marzena Rafalska, oraz gruzińscy organizatorzy Centrów – Aleksander Kalandadze i Levan Maqacaria.
Relację ze spotkania można obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=nmSpthhvyok
Gruzińscy widzowie mogli także zobaczyć jak wygląda organizowanie i wyposażanie jednego z Centrów Gotowości Szkolnej w okolicach Zugdidi w zachodniej Gruzji.
http://www.youtube.com/watch?v=TOAR0QSJaqA
W ramach projektu od września uruchomiono 16 Centrów Gotowości Szkolnej. Szkoły bezpłatnie udostępniły pomieszczenia do pracy z dziećmi i zapewnią dla nich opał. W ramach projektu dokonano adaptacji użyczonych pomieszczeń i dostosowano je do potrzeb dzieci. Zakupiono wyposażenie – stoliki, krzesełka, półeczki , wieszaki oraz materiały i pomoce do pracy dydaktycznej.
Na zajęcia uczęszczają dzieci w wieku 5 lat, które nigdy wcześniej nie chodziły do przedszkola. Grupy dzieci liczą minimum 15 - 20 dzieci. Celem pracy grup jest prowadzenie z dziećmi zajęć o charakterze edukacyjnym, wspierających ich wszechstronny rozwój /przede wszystkim poznawczy i społeczny/, przygotowujących dzieci do lepszego startu do szkoły. Centra pracują 5 razy w tygodniu po 4- 5godzin (nie mniej niż 16 godzin zajęć tygodniowo). Zajęcia z dziećmi prowadzą zatrudnione w ramach projektu nauczycielki, osoby z przygotowaniem pedagogicznym, które zostały przeszkolone i przygotowane do pracy z dziećmi 5-letnimi.

Projekt współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej
Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

polska_pomoc_logo-sm

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria

Wpis nie posiada galerii.