Click on any image in images menu.
Menu
BIP
22 grudnia 2014

Wigilijne spotkanie w Szkole Podstawowej w Spytkowie

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Spytkowie to również jedna wielka rodzina. Dlatego co roku spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii. 19 grudnia b. r w naszej szkole panowało wielkie poruszenie. Od rana wyczuwało się świąteczną atmosferę, którą nasilał wystrój i dekoracje z żywymi, pachnącymi lasem choinkami , przystrojonymi niepowtarzalnymi, ręcznie wykonanymi ozdobami. W sali, gdzie odbywało się spotkanie wszystkich uczestników szkolnej wigilii była również tradycyjna, piękna szopka, pachnąca prawdziwym sianem.
O godzinie 10.00 na sali gimnastycznej chór rodziców wraz z uczestnikami uroczystości zaśpiewał kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w niepowtarzalny nastrój Świat Bożego Narodzenia. Nasze opłatkowe spotkanie zaszczycili swoją obecnością: ks. prałat kpt. dr Zdzisław Mazur - Proboszcz Parafii Św. Brunona w Giżycku, Wójt Gminy Giżycko Pan Marek Jasudowicz, Radni Gminy Giżycko: Pani Agnieszka Konc, Pan Leszek Stanisław Rafałko, Pan Waldemar Trykacz, Pan Wiesław Kulik, Prezes Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie Pan Paweł Lachowicz. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele łomżyńskiego Stowarzyszenia ,,Edukator” - organu prowadzącego naszą szkolę - Pan Mikołaj Jednacz, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „Edukator”i Pan Tadeusz Zaremba, Dyrektor Biura Stowarzyszenia , radny Rady Miejskiej w Łomży
Na początku głos zabrał ks. prałat kpt. dr Zdzisław Mazur, który skierował wiele miłych i ciepłych słów pod adresem całej społeczności naszej szkoły oraz oficjalnie rozpoczął wigilię szkolną.
W części artystycznej uczniowie klas młodszych zaprezentowali tradycyjne jasełka. W pięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści odegrali swoje role. Obok Marii i Józefa nie zabrakło pięknie śpiewających aniołów, spieszących do szopki pastuszków i królów. Aktorzy przypomnieli wszystkim sceny rozgrywające się w stajence betlejemskiej, tułaczkę Maryi i Józefa, pokłon pasterzy i monarchów. Stroje, świetna gra małych aktorów oraz cudownie zaśpiewane kolędy i pastorałki zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie. Po Jasełkach pani Dyrektor Justyna Kudła-Skura przekazała uczestnikom spotkania życzenia świąteczne. Wszyscy obecni złożyli sobie również życzenia i przełamali się opłatkiem. Tradycyjnie po opłatku wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy i delektowaliśmy się potrawami, przygotowanymi przez uczniów, wychowawców i rodziców
W części drugiej uczniowie klasy piątej i szóstej popisali się znajomością języka angielskiego i zaprezentowali „Współczesne Jasełka” /z domieszką humoru/ właśnie w wersji anglojęzycznej Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach rozeszliśmy się w doskonałych nastrojach, udając się na przerwę świąteczną
Do szkoły wrócimy w nowym roku 2015 w pełni sił i z nową energią do pracy i do nauki.

WESOŁYCH SWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Szkoła Podstawowa w Spytkowie , gm. Giżycko
Boże Narodzenie 2014

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria