Click on any image in images menu.
Menu
BIP
25 stycznia 2015

Spotkanie opłatkowe Kresowian w Kędzierzynie – Koźlu w dniu 9 stycznia 2015 roku

W uroczystości dzielenia się opłatkiem i składania sobie wzajemnie życzeń wśród Kresowian z Opolszczyzny i Ziemi Kłodzkiej wzięli też udział Burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik, dyrektor Szkoły z Włodar Tadeusz Rzepski oraz wiceprezes Krajowego Związku Tadeusz Nowacki.
W czasie spotkania miała miejsce też miła scena, w której w imieniu Szkoły Podstawowej we Włodarach, prowadzonej przez Edukatora w Łomży burmistrz Korfantowa wraz z Tadeuszem Rzepskim przekazali nowy komputer- laptop Księdzu Krzysztofowi Panasowiec z Ukrainy dla Parafii w Dolinie na Ukrainie.
Równocześnie przekazano na ręce księdza proboszcza dla zespołów tanecznych, wokalnych i śpiewaczych zorganizowanych przy parafii w Dolinie najlepsze życzenia osobiste, rodzinne i dalszych sukcesów w rozwijaniu kontaktów wielostronnych od pani prezes Edukatora p. Barbary Kuczałek z Łomży.
Ów prezent jest podziękowaniem naszej społeczności z Włodar, a szczególnie dzieci i młodzieży za wymowny występ w czasie ostatnich odwiedzin we Włodarach pod nazwą „Kochamy Cię Polsko”.
Wówczas goście w słowie, tańcu i muzyce zaprezentowali nam wszystkim, jak można na odległość kultywować tradycje polskie, kulturę polską i przyjaźń między naszymi narodami. Takie spotkania zbliżają nas do siebie, kształtują przyjaźń i rozwijają szacunek do siebie w nowoczesnej Europie.
                                                                                                         Tadeusz Rzepski                                                                    

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria