Click on any image in images menu.
Menu
BIP
15 maja 2015

Równy dostęp do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym z obszarów wiejskich – konferencja we Lwowie

W dniach 24-26 kwietnia br. odbyła się we Lwowie konferencja podsumowujące realizację projektu „Utworzenie systemu alternatywnych form edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich”.
W spotkaniu na temat „Równy dostęp do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym z obszarów wiejskich” uczestniczyli przedstawiciele partnerów projektu – Stowarzyszenia Edukator (prezes Barbara Kuczałek, wiceprezes Mikołaj Jednacz, dyrektor biura Tadeusz Zaremba, koordynator projektu Jolanta Šimon, ekspert projektu Marzena Rafalska, dyrektorki przedszkoli i szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie – Małgorzata Grudka, Wioletta Nowak, Ewa Kosiorek, Renata Olszewska oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Kuczynie – Hanna Konopka).
Uczestnicy konferencji zapoznani zostali z rezultatami projektu „Utworzenie systemu alternatywnych form edukacji przedszkolnej na obszarach wiejskich” oraz z działalnością Stowarzyszenia Edukator w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej w Polsce.
W grupach roboczych Ukraińcy wraz z Polakami dyskutowali m.in. na temat aktualności poszukiwania dróg integracji przedszkola i szkoły wiejskiej, dzielili się doświadczeniem wdrażania alternatywnych form edukacji przedszkolnej, przygotowania kadry pedagogicznej dla przedszkoli.
Projekt jest finansowany z Programu Współpracy Transgranicznej Polska- Białoruś- Ukraina 2007-2013.

bez tytułu

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria