Click on any image in images menu.
Menu
BIP
20 grudnia 2015

Uczniowie SP w Kamiennej Nowej pomagają potrzebującym

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję charytatywną organizowaną przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. W tym roku akcja ma na celu pomoc 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Mimo wsparcia i miłości najbliższych codzienne życie stawia przed nim ogromne wyzwania, a nieuleczalna wada wzroku i zaburzone postrzeganie świata skazują na zamknięcie w czterech ścianach domu. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny, tj. rowerowózek ułatwi podróżowanie z najbliższymi i ukoi niepokój poprzez kontakt z naturą. Koszt takiego sprzętu to około 25 000 złotych, a my dokładamy wszelkich starań, aby wspomóc tę akcję najlepiej jak możemy.
Otrzymaliśmy 100 cegiełek – kalendarzyków i pomocy naukowych, które rozeszły się w błyskawicznym tempie. Jak dotąd udało nam się zebrać 150 zł, a to jeszcze nie koniec!
Wszystkie akcje charytatywne zostały przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski i jego opiekunki – p. Zofię Milkiewicz i p. Natalię Giedź.

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria

Wpis nie posiada galerii.