Click on any image in images menu.
Menu
BIP
31 stycznia 2016

SP w Cichym ; Wycieczka do Republiki Ściborskiej

W pierwszym tygodniu ferii zimowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Cichym razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Sokółkach odwiedziła najdzikszy zakątek Mazur – Republikę Ściborską. W osadzie „Biegnącego Wilka” poznaliśmy krótką historię Republiki i jej idee, zwiedziliśmy muzeum indiańskie i eskimoskie oraz wystawę fotograficzną związaną z historią powieści M. Rodziewiczówny „Lato leśnych ludzi”. „Zimne” emocje rozgrzewaliśmy przy ognisku i pieczeniu podpłomyków, dzieci były bardzo zaskoczone, że na ognisku można też piec ciasto – a nie kiełbaski. I nawet nieźle smakowało….
Hitem oczywiście była przejażdżka psim zaprzęgiem, chociaż pogoda spłatała nam figla i przywitała nas w Ściborkach deszczem, to nic nie było w stanie popsuć nam nastrojów tego dnia.
Po drodze odwiedziliśmy grobowiec rodziny Farenheitów, zwany piramidą w Rapie. Pod koniec wyprawy rozgrzewaliśmy się grą w bilarda i kręgle w Zajeździe „Pod Piękną Górą” w Gołdapi. Chociaż czas szybko uciekał i trzeba było wracać do domu, ten dzień ferii był bardzo udany.

Żródło: cichy.sosedukator.pl

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria