Click on any image in images menu.
Menu
BIP
21 czerwca 2016

Wzmacnianie udziału społeczności wiejskich w Gruzji w procesie decyzyjnym

Rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu w Gruzji. Projekt „Wzmacnianie udziału społeczności wiejskich w Gruzji w procesie decyzyjnym” realizowany jest przez Stowarzyszenie EDUKATOR we współpracy z Civitas Georgica i Radą Wiejskich Parlamentów Gruzji.
Bez tytułu
W dniach 2-4 czerwca w Patardzeuli odbyło się spotkanie 15 członków zarządu Rady Wiejskich Parlamentów Gruzji. Ta powstała w 2014 roku organizacja ma na celu instytucjonalizowanie dialogu społecznego, wspieranie współpracy między władzą a mieszkańcami oraz zwiększenie ich udziału w podejmowania decyzji na poziomie lokalnym.
W trakcie czerwcowego spotkania (2-4.06.) członkowie zarządu podnieśli swoją wiedzę w zakresie planowania strategicznego i animowania działań w społecznościach lokalnych. Wynikiem ich pracy była również koncepcja nowej strategii organizacji, która została udostępniona do dalszych konsultacji. Stworzone zostały narzędzia do badania potrzeb społeczności lokalnych w nowych rejonach, na które Rada planuje rozszerzyć swoje działania.
Bez tytułu
Obecnie we wsiach 8 rejonów odbywają się spotkania, które mają na celu określenie lokalnych potrzeb oraz wyłonienie aktywistów, gotowych zaangażować się w realizację lokalnych projektów obywatelskich i w dalszej perspektywie, w pracę Rady Wiejskich Parlamentów Gruzji. Kolejnym krokiem w projekcie będzie Letnia Akademia Demokratycznego Uczestnictwa, podczas której aktywiści z 8 nowych rejonów wiejskich zostaną przygotowani do pracy z lokalnymi społecznościami. Projekt “Wzmacnianie udziału społeczności wiejskich w Gruzji w procesie decyzyjnym” jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstw Spraw Zagranicznych RP Program „Wsparcie Demokracji”.

logoBez tytułu 0000030805                 polska_pomoc_logo-smindeks

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria

Wpis nie posiada galerii.