Click on any image in images menu.
Menu
BIP
24 czerwca 2016

SP w Długołęce-Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Długołęce pożegnaliśmy rok szkolny 2015/2016. Jak zwykle, był to czas niezwykle pracowity dla wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców. W uroczystości wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: wójt Gminy Krypno p. Marek Stankiewicz oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krypnie p. Bogumiła Mieńko. Dyrektor szkoły p. Barbara Pac dokonała podsumowania pracy szkoły w roku szkolnym 2015/2016, przypomniała sukcesy uczniów, udział w projektach i konkursach. Pogratulowała wszystkim, którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych, życzyła dobrego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku. Wyróżniający się wzorową postawą, 100% frekwencją uczniowie otrzymali z rąk p. dyrektor dyplomy uznania, nagrody wraz z gratulacjami. Natomiast pracowici i ambitni uczniowie mogli pochwalić się całej społeczności szkolnej- świadectwami z czerwonym paskiem oraz nagrodami książkowymi. Zaangażowani w życie szkoły rodzice tegorocznych absolwentów, odebrali stosowne podziękowania za aktywną współpracę i podejmowanie działań na rzecz szkoły. Kolejne podziękowania za dobre współdziałanie powędrowały do rąk wójta p. Marka Stankiewicza oraz do rąk dyrektor GBP p. Bogumiły Mieńko.
Punktem głównym uroczystości była część artystyczna w wykonaniu naszych wspaniałych absolwentów. Na dobry początek wystąpiła „płeć brzydka”- czyli uczniowie. Wzorując się na niezapomnianym Kabarecie Starszych Panów wykonali zabawną piosenkę pt. „Starsi uczniowie”. Następnie oglądaliśmy wesołą scenkę rodzajową, w której klasa szósta po raz ostatni zasiadła do swoich starych ławek, by dokonać krótkiego rachunku sumienia i złożyć egzamin końcowy przed zebraną publicznością. Oczywiście tego testu nikt nie „oblał” i wszyscy uczniowie będą dalej „zmagać się” z edukacją już w gimnazjum. Szóstoklasiści dziękowali całej społeczności szkolnej za minione lata i obiecali wracać do miejsca, w którym spędzili ostatnie sześć lat nauki. Niezwykłych i niezapomnianych wrażeń dostarczyło nam wszystkim wykonanie przez uczniów trzech wyjątkowych piosenek: „Dni, których nie znamy” z repertuaru Marka Grechuty, „Ale to już było” Maryli Rodowicz oraz „Szczęśliwej drogi już czas” Ryszarda Rynkowskiego. Część z nas nie kryła wzruszenia i swoich łez. Ten dzień pozostanie na zawsze w naszej pamięci dzięki wspaniałemu i jakże emocjonalnemu wystąpieniu naszych kochanych absolwentów. Dziękujemy Wam za wzruszający występ! Będziemy pamiętać i trzymać kciuki za Waszą edukację w gimnazjum! Nie mówimy żegnajcie, mówimy:
Do zobaczenia! Niech zawsze towarzyszą Wam słowa Świętego Jana Pawła II : „Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię! ”, ponieważ: „ Nie można żyć tylko na próbę, nie można umierać tylko na próbę. Nie można kochać tylko na próbę… ”.
Życzymy uczniom, nauczycielom, rodzicom, opiekunom i całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Długołęce bezpiecznego, słonecznego i zasłużonego po wielu miesiącach pracy letniego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do szkoły we wrześniu!

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria