Click on any image in images menu.
Menu
BIP
14 września 2016

SP. w Choszczewie CELEM NASZEJ EDUKACJI „JAK MYŚLEĆ, A NIE CO MYŚLEĆ”

Postarajmy się wspólnie, by celem edukacji w szkołach
i przedszkolach „Edukatora” było ,,uczenie jak myśleć, a nie co myśleć”

W dniach 8-9 września 2016 roku odbyła się konferencja dyrektorów szkół i przedszkoli „Edukatora” podsumowująca rok szkolny 2015/2016. . W pierwszej części spotkania pani prezes stowarzyszenia Barbara Kuczałek uroczyście powitała dyrektorów szkół i przedszkoli. Życząc dyrektorom dużo zdrowia i wytrwałości w nowym roku szkolnym oraz dziękując za miniony rok pracy, podkreśliła, że starania nas wszystkich powinny zmierzać do tego, aby celem edukacji w szkołach i przedszkolach Edukatora było ,,uczenie jak myśleć, a nie co myśleć”. Pani Prezes mówiła również o zmianach w systemie oświaty na które wszyscy musimy się przygotować, podkreśliła także ogromną rolę nauczyciela w procesie wychowania.
Po uroczystym wystąpieniu pani Barbary Kuczałek, pan Mikołaj Jednacz wiceprezes stowarzyszenia, w oparciu o nadesłane sprawozdania oraz wyniki zrealizowanych ewaluacji zewnętrznych, przedstawił spostrzeżenia i wnioski z realizacji zadań dyrektorów oraz wnioski do dalszej pracy szkół „Edukatora”.
Drugą część spotkania poprowadziła pani dr Alina Kalinowska, adiunkt w Katedrze Wczesnej Edukacji Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Spotkanie z panią doktor dotyczyło metod nauczania matematyki w edukacji wczesnoszkolnej.
Pierwszy dzień konferencji zakończył się uroczystą kolacją z udziałem zarządu stowarzyszenia, pracowników biura oraz dyrektorów szkół i przedszkoli. Podczas drugiego dnia spotkania omawianych było szereg kwestii związanych z funkcjonowaniem placówek Edukatora. Mimo napiętego programu dwudniowej konferencji, znaleźliśmy czas aby wymienić się spostrzeżeniami, porozmawiać o bieżących problemach i miło spędzić czas w sympatycznym gronie.
Podążając za słowami pani Barbary Kuczałek, że dobry nauczyciel- uczy, bardzo dobry- opowiada, a wspaniały- inspiruje, życzymy wszystkim nauczycielom, by byli inspiracją dla swoich uczniów.

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria