Click on any image in images menu.
Menu
BIP
20 września 2016

Cykl treningów metodycznych dla gruzińskich nauczycielek zakończony

We wrześniu w Patardzeuli (Gruzja) odbyła się druga część treningu metodycznego dla nauczycielek gruzińskich w ramach realizacji projektu „Wsparcie zmian na rzecz zwiększenia dostępu i jakości edukacji przedszkolnej w Gruzji”. W szkoleniu wzięło udział 20 osób z Adżarii, Mingrelii i Imeretii.
Zajęcia przygotowywały nauczycielki do pracy z dziećmi w wieku 3 - 5 lat w Alternatywnych Grupach Edukacji Przedszkolnej (AGEP) oraz z dziećmi w wieku 5 - 6 lat w Centrach Gotowości Szkolnej (CGS). Na szkoleniu uczestniczki zapoznawały się z diagnozą gotowości szkolnej i metodami jej badania oraz z narzędziami, opracowanymi w ramach projektu, przez gruzińskich specjalistów. Nauczycielki wymieniały się także refleksjami i uwagami dotyczącymi opracowanych przez siebie planów pracy grup. Szczegółowe omówienia, wzajemna wymiana doświadczeń ułatwią rozpoczęcie pracy, zwłaszcza młodym nauczycielkom. Wszystkie uczestniczki w ciągu roku szkolnego będą mogły korzystać ze wsparcia konsultanta metodycznego.
Szkolenia zakończone, ośrodki wyremontowane i wyposażone w meble, zabawki, pomoce naukowe – wszystko gotowe na przyjęcie dzieci, które 15 września rozpoczną swoją pierwszą przygodę edukacyjną.
Projekt współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

polska_pomoc_logo-sm

 

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria