Click on any image in images menu.
Menu
BIP
7 listopada 2018

Dzień Edukacji Narodowej w Stowarzyszeniu „Edukator”

W dniu 26 października 2018 roku odbyła się nasza stowarzyszeniowa uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W pięknej, wyremontowanej Sali Hotelu „Gromada” w Łomży zgromadzili się przedstawiciele 40 placówek oświatowych, prowadzonych przez „Edukatora”. Na uroczystość przybyli dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciele Rad Rodziców zaproszeni Goście. Szczególnie mila dla wszystkich dorosłych była obecność delegacji uczniów z czterech szkół:
-Szkoły Podstawowej w Klimaszewnicy gm. Radziłów woj. podlaskie
-Szkoły Podstawowej w Lisach gm. Banie Mazurskie woj. warmińsko-mazurskie
-Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej gm. Szumowo woj. podlaskie
-Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach gm. Dubeninki woj. warmińsko- mazurskie
Spośród zaproszonych goście przybyli nasi niezawodni, wierni Przyjaciele , którym serdecznie dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości.
Swoją obecnością zaszczycili nas:
Pani Poseł Bernadeta Krynicka
Pan Poseł Lech Antoni Kołakowski
Ksiądz Kanonik Marian Mieczkowski Proboszcz Parafii Katedralnej
Pani Barbara Górko, reprezentująca Dyrektora Oddziału Podlaskiego PFRON
Pan Zbigniew Kossakowski, Dyrektor CEN w Łomży
Pan Zdzisław Koszut, Prezes Zarządu Oddziału Zamiejscowego łomżyńskiego „Edukatora” w Zaświatyczach
Pan Wiesław Szmidt – Wiceprezes Zarządu Oddziału Zaświatyczach
Pan Edward Kiryluk – sekretarz Zarządu Oddziału w Zaświatyczach
W programie uroczystej konferencji było wiele pięknych, wzruszających momentów , które uczyniły to spotkanie wyjątkowym i niezapomnianym . Były piękne wystąpienia Gości, którzy podkreślając znaczenie działalności Stowarzyszenia „Edukator” życzyli nam dalszej pomyślności i satysfakcji z pracy i pomyślności w życiu osobistym. Były cudowne kwiaty, serdeczne życzenia i gorące podziękowania.

Z dumą prezentujemy treść listu z Podlaskiego Oddziału PFRON

Szczególną radość uczestnikom konferencji sprawiły występy dzieci. Uczniowie z wymienionych powyżej szkół zaprezentowali piękne programy artystyczne, wykonane bardzo profesjonalnie i z ogromnym wdziękiem. Jakość tych programów jest najlepszym dowodem na wyjątkowe uzdolnienia naszych uczniów i mistrzostwo przygotowujących ich nauczycieli.
DZIĘKUJEMY uczniom, rodzicom i nauczycielom za możliwość wspólnego przeżywania wyjątkowych wzruszeń i radości. Dziękujemy za to, że możemy być dumni z naszych wspólnych osiągnięć. Wręczone podczas uroczystości nagrody, przyznane przez Zarząd Stowarzyszenia „Edukator” , Nagrody Prezesa oraz Nagrody Dyrektorów są symbolem naszego najwyższego uznania dla wszystkich , którzy tworzą RODZINĘ SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI „Edukatora”. Gratulujemy serdecznie wszystkim nagrodzonym dyrektorom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.
Wszystkim naszym Pracownikom serdecznie życzymy dalszych sukcesów w pracy, zaangażowania i pasji w wykonywaniu codziennych obowiązków dla dobra i edukacyjnych sukcesów naszych uczniów.
Podczas uroczystości z wielkim wzruszeniem wspominaliśmy Ewę Piwońską, która po długiej walce z ciężką chorobą odeszła od nas 14 października. Wszyscy zgromadzeni uczcili minutą ciszy pamięć ś.p. Ewy, Dyrektorki Szkoły Podstawowej w Paproci Dużej, wyjątkowej nauczycielki, wielkiego społecznika, osoby bardzo cenionej i lubianej przez ludzi „Edukatora”. W swoim wystąpieniu Pan Poseł Lech Kołakowski bardzo ciepło wspomniał naszą Ewę, podkreślając Jej zaangażowanie w podtrzymywanie tradycji i rozwijanie patriotyzmu wśród uczniów szkoły w Paproci i lokalnego środowiska. To właśnie dzięki Ewie Patronem Szkoły w Paproci Dużej jest Marszałek Józef Piłsudski. Odejście Ewy to wielka strata dla Stowarzyszenia…

  • Udostępnij na facebook'u.

Załączniki

Brak załączników.

Click on any image in images menu.

Galeria